Forum Discuţii juridice Executare silită Necomunicare contract cesiune de creanta!
Discuție deschisă în Executare silită

Necomunicare contract cesiune de creanta!

Necomunicarea contractului de cesiune de creanta prin executor judecatoresc atrage anularea actelor de executare silita?

multumesc
Multumesc ! Dar tot nu sunt lamurit !
Despre stramutarea creantelor si altor lucruri necorporale
Art. 1393

Cesionarul nu poate opune dreptul sau la o a treia persoana decit dupa ce a notificat debitorului cesiunea.

Acelasi efect va avea acceptarea cesiunii facuta de debitor intr-un act autentic.
Ceea ce citati dvs este cadrul general pe care il cunoastem si noi. Ceea ce va sfatuiam e sa verificati contractul cu banca pt clauze specificem derogatorii de la normele generale.