Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Subinchiriere
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Subinchiriere

Buna ziua, sunt o II cu cod caen 8219 - Activitati de fotocopiere, de pregatire a documentelor si alte activitati specializate de secretariat, pot sa subinchiriez o parte din spatiu fara sa am cod caen pentru activitatea respectiva 6820 6820 Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau în leasing?
Multumesc.

Nu.
In caz contrar, desfasurarea de activitati comerciale pentru care nu sunteti autorizat poate fi sanctionata cu pana la confiscarea in totalitatea a veniturilor obtinute din practicarea acestor activitati.
Mai mult, nu veti putea subinchiria daca in contractual de inchiriere pe care Dvs. l-ati semnat cu proprietarul spatiului va fost interzis sau nu vi s-a dat acordul de a subinchiria.