Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Nu am acces sa pun anunt pe un site de publicitate-ban
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Nu am acces sa pun anunt pe un site de publicitate-ban

as vrea sa stiu unde pot reclama faptul ca administratorul unui site de publicitata mi-a banat ip-ul si nu pot posta anunturi.
Masura dispusa de administratorul site-ului de a va bana,posibil sa aiba drept motivatie incalcarea regulamentului acelui site
Aveti posibilitatea sa solicitati clarificarea situatiei contactand administratorul site-ului prin mesagerie privata
iti schimbi ip, in caz ca ai ip static contactezi firma de unde ai internet sa ti-l schimbe
Am incercat de mai multe ori sa iau legatura cu dlui. insa refuza. As vrea sa stiu un forum unde sa pot cere explicatii.
Nu cred ca deblocarea se poate rezolva pe cale juridica. Fiecare website are propriile lui conditii de functionare iar administratorii vegheaza ca ele sa fie respectate si pot bloca pe cine vor fara sa raspunda civil sau penal pentru asta.
Nu cred că aveți șanse să scoată IP-ul din lista neagră. Ceva sa întâmplat, și nu ceva frumos. Uneori, administratorii baneaza IP-urile pentru încălcarea unui regulament sau pentru SPAM. Explicați și motivul pentru care s-a blocat IP-ul respectiv.