Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Nelamurire deblocare cont Facebook, solicitare date ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Nelamurire deblocare cont Facebook, solicitare date personale

Cu cateva zile in urma cei de la Facebook Romania au blocat contul .Ieri lam deblocat , dar azi lau blocat iar si-mi cer sa ma indentific cu act de indentitate care sa detina CNP pentru a-l confrunta cu baza de date . Cand am deschis cont nu a cerut si act sa detina CNP Nelamurirea mea cea mare e . De unde au ei CNP meu , si in regulamentul lor spun ca sant o retea de SOCIALIZARE . Deci datele mele personale ( CNP ) nu sant protejate cum ar fi la o banca sau alte instituti Va rog sa ma lamuriti in acest sens si ce lege incalca Facebook :O#-o
Website de socializare nu va poate solicita CNP si alte date considerate sensibile.
Ar fi interesant si de dorit sa lecturati, daca inca nu ati facut-o, termenii si conditiile de utilizare a site-ului respectiv. Pana una-alta, exista si posibilitate de comunicare cu administratorii si/sau moderatorii (intr-un cuvant cu reprezentantii).
Ieri mi-au cerut sa indentific persoane dopa poza . am indentificat si sa deblocat contul . azi lau blocat din nou si solicita act de indentitate cu poza eliberat de stat , aceste documente detin date personale . Zic ei ca le confrunta cu baza de date , de unde au ei datele mele personale ?