Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Semnatura falsa
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Semnatura falsa

Buna ziua,
In urma solicitarii inchiderii unui card, o persoana din cadrul unei banci mi-a falsificat semnatura, insa sustine in continuare ca eu am venit si am semnat.
In ziua aceea eu am fost la facultate, deci se poate vedea pe camere ca in ziua semnaturii nu am fost prezenta in acea banca. Mai mult decat atat banca mi-a solicitat bani pentru deschiderea unui cont pe care eu nu l-am solicitat. Cum pot actiona banca in instanta? Si daca dupa parerea dv am sorti de izbanda?
Va multumesc.
Buna ziua,

Pentru a invoca imprejurarile descrise de Dvs. in cadrul unei actiuni civile, trebuie sa stabiliti mai intai care este prejudiciul, pierderea Dvs. efectiva (narura, cuantum, efecte colaterale, etc.).
Dupa aceea trebuie sa va stabiliti probatoriul cu care sa va sustineti pretentiile.
Deliberati in forul interior si decideti.
Contactati apoi un avocat
legalmgm, utilizator