avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Dreptul la concediu medical ca nou angajat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Dreptul la concediu medical ca nou angajat

am dreptul la concediu medical platit daca sunt nou angajat (sub 6 luni)
Cel mai recent răspuns: Teloudis , utilizator 15:49, 23 August 2018
Daca l-ati depus in termenul prevazut de lege, atunci procedati cum v-a explicat colegul nostru in mesajul anterior.
da,va multumesc
Am cinci luni la noul loc de muncă concediul medical de care am beneficiat este legal?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata concediu medical simona_iunie simona_iunie Buna seara! Va rog sa-mi spuneti daca e corect ca un patron sa nu plateasca concediu medical in cazul in care angajatul are contract de munca pe perioada ... (vezi toată discuția)
Care este stagiul de contizare la casa de sanatate? mai poate persoana sa achite cotizatiile necesare perioadei neacoperite cu asigurarea de sanatate? transcris transcris va rog sa mi spuneti cum pot rezolva o astfel de situatie: o pers. angajata cu CIM incepand cu 15 sept intra in concediu medical in urma unei interventii ... (vezi toată discuția)
Neacceptare concediu medical pentru copil de catre angajator snap1980 snap1980 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns, in cazul in care angajatorul nu imi accepta concediu medical pentru copil unde ma pot adresa cu o reclamatie ... (vezi toată discuția)