Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Certificate de nastere - inregistrare tardiva
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Certificate de nastere - inregistrare tardiva

Buna ziua. As dori sa stiu cum procedez in cazul in care o mama si-a trecut la nastere ambii copii, unul pe numele surorii si unul pe numele verisoarei.(mentionez ca mama la acea data nu detinea un cetificat de nastere).
In acest moment doreste sa isi treaca copii pe numele ei. Unde trebuie sa ma adresez?
Multumesc
Ori nu stiti detaliile cele mai importante ori nu vreti sa le spuneti. Ce povestiti dvs. ca s-a intamplat este imposibil.

Daca acum are acte si o situatie materiala buna sa ii adopte si gata.