avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 786 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ordinul 50/1990, Anexa II, punctul 143
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ordinul 50/1990, Anexa II, punctul 143

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati sa intru in posesia continutului punctului 143 din Anexa II la Ord. 50/1990.
Multumiri anticipate.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:45, 10 Februarie 2022
PCT 143/Ord 50/1990 - Anexa II

"Locurile de munca si activitatile cu conditii deosebite din unitatile apartinand Departamentului Industriei Metalurgice, necuprinse in grupa I de munca, stabilite in Consiliile de administratie ale acestora si aprobate de conducerea departamentului".
Va multumesc pt. raspuns, insa in scrisoarea MMPS nr. 272/09.10.1990, care completeaza Ordinul 50/1990 si din care am o copie, textul citat de dvs. apare ca fiind continutul punctului 139 din Anexa nr. 2. Inca sunt nelamurita.
Cu multumiri.
ceea ce am citat eu este Ord. 50/1990Republicat la 31.08.1994
Va rog mult daca se poate , nu gasesc nicaieri ordinul in care apare in anexa II punctul 143, al carui continut l-ati afisat aici. care e ordinul, il puteti posta aici ca sa il tiparesc, inteleg ca el nu a fost publicat in MO. Va multumesc din suflet.
Ultima modificare: Joi, 10 Februarie 2022
Laila1963, utilizator
Lasati o adresa de email si vi-l trimit.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revin cu rugamintea de a ma sprijini in procurarea continutului ... nmocanu nmocanu revin cu rugamintea de a ma sprijini in procurarea continutului pozitiei 143(si nu 142 cum am mentionat anterior) al Anexei 2 la Ordinul 50/1990 completat si ... (vezi toată discuția)
Anexe la ordinul 50/1990 mikirez mikirez Poate cineva sa-mi trimita anexele la ordinul 50/1990 cu completarile pina la aug.1994 , sunt in prag de pensionare si am nevoie stringenta de el. Multumesc (vezi toată discuția)
Neluare in calcul la pensie pentru limita de varsta a perioadei lucrate in grupa a ii-a MariaTulbure MariaTulbure Am primit zilele acestea Decizia de pensionare pentru limita de varsta. La Motivare, scrie asa: Grupa a II-a de munca aferenta perioadei ... (vezi toată discuția)