Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit pentru spatiu concesionat
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit pentru spatiu concesionat

Cabinet medical cu spatiu concesionat de Primarie este impozabil ?
Anul acesta ni s-a calculat un impozit de 15 ori mai mare fata de ceilalti ani.
Multi colegi din alte judete cu spatii concesionate nu platesc impozit pe motiv ca nu sunt proprietari . Sunt derutata in aceasta problema. Va rog sa ma ajutati !
Va multumesc.
lorena95, utilizator
Ca principiu general, proprietarul datoreaza impozitele.
Totusi, in particular, conteaza ce este mentionat in Contractul Dvs. de concesiune.
Recititi acest contract la nivelul clauzelor privind obligatiile concesionarului.
legalmgm, utilizator