Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Contract prestari servicii pentru un ONG
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Contract prestari servicii pentru un ONG

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati, daca doriti.
1. Trebuie sa realizam (respectiv studioul nostru) un filmulet de prezentare pentru un eveniment sustinut de un ONG si doresc sa stiu daca e necesar existenta unui contract?
2. Daca da, ce ar trebui sa contina?

Va multumesc mult!
1. Da.
2. Contractul de prestarii servicii trebuie sa contina partile, obiectul (realizarea respectivului film), drepturile si obligatiile prestatorului si beneficiarului, termenul de realizare, pretul, modalitatea de plata, penalitati de intarziere, incetarea contractului, dispozitii specifice contractului, etc.
Va multumesc mult de raspuns!
As mai avea o intrebare: daca noi prestam serviciul fara nici o remuneratie din partea ONG-ului, iar ei ne promoveaza in cadrul evenimentului, tot e necesar contractul?
In acest caz, incheiati un contract de barter.
Multumesc si sa aveti o zi frumoasa!