avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 792 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Contract prestari servicii pentru un ONG
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Contract prestari servicii pentru un ONG

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati, daca doriti.
1. Trebuie sa realizam (respectiv studioul nostru) un filmulet de prezentare pentru un eveniment sustinut de un ONG si doresc sa stiu daca e necesar existenta unui contract?
2. Daca da, ce ar trebui sa contina?

Va multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: ContSters299240 , utilizator 15:07, 8 Aprilie 2014
1. Da.
2. Contractul de prestarii servicii trebuie sa contina partile, obiectul (realizarea respectivului film), drepturile si obligatiile prestatorului si beneficiarului, termenul de realizare, pretul, modalitatea de plata, penalitati de intarziere, incetarea contractului, dispozitii specifice contractului, etc.
Va multumesc mult de raspuns!
As mai avea o intrebare: daca noi prestam serviciul fara nici o remuneratie din partea ONG-ului, iar ei ne promoveaza in cadrul evenimentului, tot e necesar contractul?
In acest caz, incheiati un contract de barter.
Multumesc si sa aveti o zi frumoasa!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tip de contract sp2install sp2install Va rog sa-mi spuneti ce tip de contract s-ar putea incheia in urmatoarea situatie: o firma(SRL) cumpara pentru dotarea unui cabinet medical ustensile ... (vezi toată discuția)
Asociere intre ong si societate comerciala pt productie cinematografica moonprincess moonprincess Buna ziua, Tocmai am demarat procesul de infiintare al unei asociatii care are ca scop sustinerea productiei de continut media (filme, seriale tv). Scopul ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, situatia este asa: - contract prestari servicii intre ... Maria Adriana Marinescu Maria Adriana Marinescu prejudicii, despagubiri, pretentii Buna ziua, situatia este asa: Contract prestari servicii intre SRL/prestator si ONG /beneficiar, din 2019 si incetat ... (vezi toată discuția)