avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 841 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Fiscul imi restituie suma platita in plus la impozitul ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Fiscul imi restituie suma platita in plus la impozitul pe venit?

Buna ziua
Din fisa sintetica a societatii mele, la rubrica "Venituri ale bugetului de stat incasate in contul unic, in curs de distribuire", la coloana nr. 13 - DIFERENTA imi apare o suma: acest lucru inseamna ca am bani de recuperat de la Fisc?

La rubrica " Impozit pe profit" la coloana 13 - DIFERENTA imi apare o suma: inseamna ca trebuie sa-mi fie returnata?

Mentionez ca la celelalte contributii totul este pe 0;
Fisa sintetica in cauza este actualizata in luna Martie 2014.
Daca aceste sume trebuie sa-mi fie rambursate, cum procedez? Care sunt pasii de urmat? Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Elis Ismail , Contabil 13:40, 8 Aprilie 2014
Buna ziua!
Acele diferente inseamna ca aveti de recuperat sumele respective.
Acestea se pot restitui, compensa la cererea dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fisa pe platitor niko79 niko79 Buna ziua! Am urmatoarea intrebare: pe fisa sintetica pe platitor de la ANAF la finalul fisei imi apar urmatoarele: - debit = 0 - dobanda = 75 (din care 43 ... (vezi toată discuția)
Reglare fisa sintetica andreitulea andreitulea O mare rugaminte... Am cerut pentru prima data la Administratia Fiscala fisa sintetica a societatii,dar nu inteleg semnificatia catorva elemente. De ... (vezi toată discuția)
Decontare plati in contul unic Florin Marius Savu Florin Marius Savu Eu inregistrez obligatiile fiscale in conturile de pasiv cunoscute. Plata acestora o inregistrez in contul 4482 si apoi decontez pe conturile de obligatii , in ... (vezi toată discuția)