Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Fiscul imi restituie suma platita in plus la impozitul ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Fiscul imi restituie suma platita in plus la impozitul pe venit?

Buna ziua
Din fisa sintetica a societatii mele, la rubrica "Venituri ale bugetului de stat incasate in contul unic, in curs de distribuire", la coloana nr. 13 - DIFERENTA imi apare o suma: acest lucru inseamna ca am bani de recuperat de la Fisc?

La rubrica " Impozit pe profit" la coloana 13 - DIFERENTA imi apare o suma: inseamna ca trebuie sa-mi fie returnata?

Mentionez ca la celelalte contributii totul este pe 0;
Fisa sintetica in cauza este actualizata in luna Martie 2014.
Daca aceste sume trebuie sa-mi fie rambursate, cum procedez? Care sunt pasii de urmat? Va multumesc.
Buna ziua!
Acele diferente inseamna ca aveti de recuperat sumele respective.
Acestea se pot restitui, compensa la cererea dvs.