Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit retinut la angajator
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit retinut la angajator

Am angajat o conventie civila de prestari servicii si am retinut impozitul. Vreau sa platesc impozitl retinut la angajator si nu gasesc la ce cont se incadreaza. Ma puteti ajuta? Multumesc.
E vorba de impozitul pe veniturile din activitatile desfasurate in baza contractelor - conventiilor civile incheiate potrivit codului civil care se plateste in contul unic „Sume incasate pentru bugetul de stat in contul unic, in curs de distribuire”.
Descarcati programul de generare op/foi de varsamant de pe pagina mfinante.

Multumesc frumos pentru raspuns.