Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Referat de evaluare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Referat de evaluare

am un proces penal..avocatul meu a solicitat un referat de evaluare,daca iese bine referatul,adica in favoarea mea in ceea ce sunt absolut sigur,poate sa influenteze judecatorul ca sa mi dea o pedeapsa mai usoara? este o circumstanta atenuanta? sau majoritatea judecatorilor nici nu citeste pana la capat referatul?
iar in cazul in care referatul nu va fi terminat pana la proces se amana cauza?