Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contract mandat administrator SRL
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contract mandat administrator SRL

Buna ziua, daca administratorul unei srl (asociat unic) are contract de mandat, in care se stabileste o idemnizatie de 500 de lei, se plateste cas? Daca da, se incheie contract cu casa? Daca bine stiu venitul se declara in D 112? Contractul de mandat se inregistreza undeva?
Legea nr 571/2003 privind Codul fiscal / 2003 articolul 296*21alin.(2)
Legea nr 263 / 2010 articolul 6.alin(1)pt.I-III si V si art.11 alin.(4)