avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1796 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contract mandat administrator SRL
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contract mandat administrator SRL

Buna ziua, daca administratorul unei srl (asociat unic) are contract de mandat, in care se stabileste o idemnizatie de 500 de lei, se plateste cas? Daca da, se incheie contract cu casa? Daca bine stiu venitul se declara in D 112? Contractul de mandat se inregistreza undeva?
Cel mai recent răspuns: ContSters318277 , utilizator 13:57, 11 Aprilie 2014
Legea nr 571/2003 privind Codul fiscal / 2003 articolul 296*21alin.(2)
Legea nr 263 / 2010 articolul 6.alin(1)pt.I-III si V si art.11 alin.(4)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata cas euroloser euroloser Buna ziua Eu impreuna cu fiul meu suntem membrii unei asociatii familiale. In 2011 (anul inceperii activitatii) si 2012 s-au inregistrat pierderi datorita ... (vezi toată discuția)
"contract de prestari servicii" Cosmi7 Cosmi7 Care sunt cotele ce se retin de catre angajator, in cazut contractelor de prestari servicii? Ce temei legal avem in acest ... (vezi toată discuția)
Cas pentru pfa-uri cu norma de venit Cristi2203 Cristi2203 Am PFA cu norma de venit si sunt angajat pe perioada nedeterminata. In acest caz se mai plateste CAS pentru PFA? In caz ca da cum se calculeaza si cumse ... (vezi toată discuția)