Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Inceperea serviciului imediat dupa terminarea CCC ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Inceperea serviciului imediat dupa terminarea CCC obligatorie?

Buna seara! As vrea sa va intreb daca sunt obligata sa reincep activitatea imediat dupa ce termin CCC? 20 aprilie este ultima zi de concediu, iar eu mi-am gasit in alta parte de munca, unde o sa incep pe 1 mai. As avea vreo problema daca procedez asa? Daca am intrerupere de 10 zile? Mentionez ca sotul meu nu o sa stea in ultima luna acasa. Nu s-a incadrat in cerinte.
ana-cer, moderator
1. Nu este nici o problema, nu aveti nici o obligatie legala sa va angajati undeva imediat dupa terminarea CCC.

2. Dupa CCC va angajati unde si cand doriti dvs.

Va multumesc frumos!