Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Control judiciar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Control judiciar

buna ziua, as vrea si eu sa stiu ..cat tine un control judiciar? semnez de 5 luni si jumatate, pentru o frauda informatica, am fost pus sub control judiciar inca de la inceput, nu am fost retinut, si am si sechestru pe masina ..bunuri .. cam la cat timp sa ma astept sa dureze acest control judiciar ?
~ Conținut șters la cerere ~
Am inteles , va multumesc frumos pentru raspuns, dar acum 1 luna de zile cand am fost la diicot, pentru incadrarea faptelor, procurorul cazului a spus ca asta e ultima luna in care mai prelungeste acest control..sau urmarire penala.. ca nu mai are rost sa prelungeasca, ca ne va chema pentru rechizitoriu, si iar sa prelungit acest control dar nu scrie pana la ce data, scrie doar data in care a prelungit de la ultima ordonanta, dar nu scrie pana cand .. de ce atat de mult dureaza ? e un prejiudiciu mic si banii pe care mi-a pus sechestru acopera prejudiciul , de ce si masina?