avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1030 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Transfer pensie intr-o alta tara
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Transfer pensie intr-o alta tara

Va rog sa ma ajutati....am un prieten,plecat legal si definitiv,din tara...
A facut toate demersurile legale si necesare pentru a-i fi transferata pensia intr-un cont la o banca aleasa de el.......in tara respectiva.
Casa de Pensii nu-i raspunde la demersurile lui..
CE-I DEFACUT ?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 12:51, 17 Aprilie 2014
Luati legatura cu Casa de Pensii respectiva si vedeti despre ce este vorba.
A luat legatura cu casa respectiva,asa cum am precizat...si in scris,pe fax si pe e-mail...a trimis toate documentele.
FARA RASUNS !
Faceti o sesizare la Casa Nationala de Pensii Publice, pe e-mail, la: petitii.sesizari@cnpas.org

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot beneficia de pensie? Elena Soare Elena Soare Sunt nascuta pe 26 aprilie 1954 Am asolvit Facultatea de farmacie cursuri de zi in 1979 ( 5 ani de facultate) Am fost angajata din 1 noiembrie 1979 pana in ... (vezi toată discuția)
Pensie urmas laura06laura laura06laura Ma poate ajuta cineva va rog. Noi am fost 4 frati care am fost orfani de ambii parinti si aveam pensie de urmas. In 2011 ne-am depus doi dintre noi cerere de ... (vezi toată discuția)
Unde pot sa trimit un referat??? elenamerlusca elenamerlusca Buna ziua, m-ar interesa unde pot sa trimit un referat , pentru a mi se recalcula pensia, la Casa de Pensii Bucuresti, sau la Ministerul Muncii?????eu fiind ... (vezi toată discuția)