Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Transfer pensie intr-o alta tara
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Transfer pensie intr-o alta tara

Va rog sa ma ajutati....am un prieten,plecat legal si definitiv,din tara...
A facut toate demersurile legale si necesare pentru a-i fi transferata pensia intr-un cont la o banca aleasa de el.......in tara respectiva.
Casa de Pensii nu-i raspunde la demersurile lui..
CE-I DEFACUT ?
Luati legatura cu Casa de Pensii respectiva si vedeti despre ce este vorba.
A luat legatura cu casa respectiva,asa cum am precizat...si in scris,pe fax si pe e-mail...a trimis toate documentele.
FARA RASUNS !
Faceti o sesizare la Casa Nationala de Pensii Publice, pe e-mail, la: petitii.sesizari@cnpas.org