Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... retrocedare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

retrocedare teren

buna seara , am o intrebare : in anul 1981 tatal meu a murit lasand mostenire sotiei mostenitoare si celor 3 copii(la acel moment tata avand o casa si o curte de 250 de mp)iar noi copiii am cedat in favoarea mamei bunurile care au fost in acel moment. in anul 2005 statul roman a retrocedat bunurile luate in timpul comunismului.
intrebare : copiii care au renuntat in acel moment la succesiunea din 1981 mai au vreun drept asupra bunurilor retrocedate in 2005?
multumesc.
Ar fi important de cunoscut cine a facut cerere de retrocedare a bunurilor ce au fost retrocedate in 2005,sau in numele cui a fost formulata.