Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Colaborare dintre persoana fizica si o firma
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Colaborare dintre persoana fizica si o firma

Buna ziua

Ocupatia mea este programator web, si in acest moment sunt angajata cu norma intreaga la o firma.
As putea incheia un contract de colaborare cu o alta firma sa lucrez in timpul liber cateva ore pe saptamana sau in weekend? Precizez ca nu sunt pfa.
karyna12, utilizator
Contractele de prestari servicii pot fi incheiate numai pentru activitati ocazionale.