avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1046 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Colaborare dintre persoana fizica si o firma
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Colaborare dintre persoana fizica si o firma

Buna ziua

Ocupatia mea este programator web, si in acest moment sunt angajata cu norma intreaga la o firma.
As putea incheia un contract de colaborare cu o alta firma sa lucrez in timpul liber cateva ore pe saptamana sau in weekend? Precizez ca nu sunt pfa.
Ultima modificare: Miercuri, 16 Aprilie 2014
karyna12, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:52, 16 Aprilie 2014
Contractele de prestari servicii pot fi incheiate numai pentru activitati ocazionale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inspector ssm - mai multe cim demnitate2 demnitate2 Buna ziua, Am curs Inspector SSM , 80 ore si lucrez ca lucrator desemnat la un anteprenor general. Am multe oferte de la subcontractori. Eu stiu ca am voie ... (vezi toată discuția)
Demisie fara preaviz, nerespectarea normelor de munca Mihai0065 Mihai0065 Buna ziua ! Lucrez in cadrul unei firme ce se ocupa cu activitati de tip \\"Merchandising\\" pentru Hypermarket-uri din Bucuresti (sunt angajat ca Merchandiser ... (vezi toată discuția)
Ce tip de contract se poate face? samyku01 samyku01 Ce tip de contract as putea sa fac unei doamne care are loc de munca cu norma intreaga in alta parte, dar as vrea sa vina sa lucreze in salonul nostru DOAR ... (vezi toată discuția)