avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Decontare eronata bilet la ordin
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Decontare eronata bilet la ordin

Buna ziua,
Firma la care lucrez a emis un bilet la ordin pentru o anumita suma. La prezentarea acestuia la banca s-a realizat decontarea, doar ca pe o suma mult mai mare decat cea corecta. Ce putem face?

Alte discuții în legătură

Bo fara acoperire modalitate eficienta de recuperare a creantei COSTACHE AURORA COSTACHE AURORA Am nevoie urgent de un sfat in legatura cu urmatoarea problema: o societate in urma vanzarii directe a unor produse primeste un BO la ordin care ulterior a ... (vezi toată discuția)
Incident de plata-inregistrat corect in cip? MARIANAV MARIANAV Va rog pe cei care ati trecut prin asta sau cunosteti legislatia sa ma indrumati daca am dreptate acuzand banca ca a publicat eronat pe CIP firma la care este ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract leasing simoione simoione Buna ziua! Ma confrunt in prezent cu o problema juridica si as vrea sa vad cateva pareri inainte de a lua o decizie . Firma mea are incheiate doua ... (vezi toată discuția)