Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Curatela persoana handicap grad 1
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Curatela persoana handicap grad 1

Va rog sa-mi dati si mie un model de cerere pentru curatela fratelui meu care este infirm din nastere si este incadrat in gradul I de handicap . Pana acum primeam aceasta calitate de la primarie dar mai nou mi s-a spus sa ma adresez instantei. A doua rugaminte este sa-mi spuneti ce documente trebuie sa atasez cererii. Multumesc mult.
poate cineva sa ma ajute? multumesc mult anticipat.