Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Activitatea pe asociatie familiala
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Activitatea pe asociatie familiala

pot sa infiintez o asociatie familiala fara sa am un punct de lucru ? nu am gasit un spatiu de inchiriat unde sa-mi desfasor activitatea deocamdata. platesc taxe la stat daca infiintez a. f.-ul si nu functionez ? activitatea pe care vreau sa o desfasor este comertul.
poti sa deschizi asociatia familiala dar in acte trebuie asa ai sediul social si poti declara si locuinta unde stai si taxele le vei plati idiferent daca lucrezi sau nu.
Pentru stabilirea sediului profesional este necesar ca PFA, titularul intreprinderii individuale sau oricare membru al intreprinderii familiale, de la caz la caz, sa detina un drept de folosinta asupra imobilului la adresa caruia acesta este declarat.