Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Asociatie familiala
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Asociatie familiala

Buna ziua,
va rog sa ma ajutati : eu impreuna cu sotul meu dorim sa ne deschidem o asociatie familiala dar suntem deja asociati la un SRL. Exista vreun impediment?
Multumesc anticipat!
nu, nu este niciun impediment
mai am o intrebare : daca eu sunt deja angajata la firma unde sunt si asociata pot infiinta AF?
Multumesc pentru raspuns tarabostes.
se poate. acum asa din curiozitate AF-ul va avea alt obiect de activitate fata de societatea la care sunteti asociata si va diferi in totalitate de felul muncii pentru care v-ati angajat in societate?
da, la SRL mergem pe consultanta, iar AF productie(Confectii metalice).
Merci pentru raspuns
da, se poate, manusa