Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... intrebare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

intrebare

buna ziua, sunt pensionat de 5 ani pe caz de boala gradul 2 si de handicap grad accentuat sufar de o boala neurologica incurabila si as dori sa stiu daca pot sa fiu pensionat definitiv pa caz de boala[ de moment sunt revizuibil la 1 an] am 39 ani si mi se spune mereu cand ma duc la revizuire ca sunt prea tanar.Daca boala este incurabila{scleroza multipla} de ce ma cheama mereu la revizuire si din an in an se cere mai multe referate medicale si toate costa si am pensia mica si nu imi permit prea multe cheltuieli {comisia este in alt oras la fel si doctorii la care trebuie sa merg]va multumesc.
din pacate procedurile nu sunt intotdeauna favorabile bolnavilor...;)
Din nefericire nu prea aveti ce face....doar comisia medicala , la care trebuie sa va prezentati anual poate sa hotarasca pensionarea dumneavoastra definitiva.