Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Pe cine chem in judecata?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Pe cine chem in judecata?

Buna ziua,
in vederea recuperarii taxei de poluare (in baza legii 50/2008), impotriva cui formulez actiune? Mentionez ca sunt din Onesti, cererea pentru restituire am inaintat-o catre Serviciul Fiscal Municipal Onesti, dar actionez in judecata decat SFM Onesti, sau si Directia Regionala a FP IASI si Administratia Judeteana a FP BACAU ?
Impotriva aceleiași persoane căreia v-ați adresat cu cerere prealabilă. Daca nu ați parcurs procedura prealabilă cererea de chemare în judecată, fiind de contencios administrativ și fiscal, va fi respinsă ca inadmisibilă.
ContSters318277, utilizator