Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declarare coasigurat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declarare coasigurat

Atat in luna februarie ,cat si in luna martie in decl.112( la rubrica coasigurati ) am trecut la o salariata pe sotul ca si coasigurat ( mi-a adus adeverinta de la finante ca nu realizeaza venitui , copie CI , copie certif.de casatorie ).La casa de sanatate imi apare neasigurat . Mai trebuie trecut undeva in decl.112 in afara rubricii coasigurat ?
Va multumesc !
Se completeaza doar la "detalii coasigurati".
Mai verificati pe site-ul casei de sanatate, la "Interfata SIUI", dupa CNP, daca sunt asigurate si alte cateva persoane, angajati sau coasigurati, prin sondaj. Apoi luati legatura cu casa de sanatate sa va corecteze angajatii in baza lor de date.
Noi am patit cu jumatate dintre angajati ca au aparut asa, deodata, neasigurati, desi sunt angajati vechi de peste 20 de ani. Greseala a fost a lor, nu stiu ce au facut cu serverele, cu baza de date, dar pana la urma s-a revenit la normal.