Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Solicitare grupa de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Solicitare grupa de munca

Buna ziua.
Cu toata stima si consideratia am si eu rugamintea de a afla unde pot gasi Indicatorul tarifar de calificare pentru meseria de rectificator, elaborat de Ministerul Industriei şi Construcţiilor de Maşini, din anul 1984, sau daca îl detine cineva sa mi-l transmita si mie.
Acesta imi este necesar in instanta pentru obtinerea grupei de munca a sotiei mele.
Multumesc anticipat.
Stima.
Puteti incerca, sa faceti o cerere cu nr. de inregistrare/ data la Ministerul economiei, cu rugamintea de a cauta in arhiva ministerului.
Daca stiti numarul ordinului de ministru prin care s-a aprobat actul normativ respectiv, puteti incerca la Biblioteca judeteana, unde se gasesc volume cu legi, hg, ordine, etc., care in acea perioada apareau trimestrial. Cautati la ordine de ministru 1984.
Tot cu numarul documentului de aprobare, puteti cauta pe internet.
dati-mi un mesaj privat cu o adresa de mail
Bruta, utilizator