Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Conciliere directa
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Conciliere directa

Am o asociatie de proprietari.Va rog sa-mi spuneti daca pentru recuperarea datoriilor de la proprietari, am nevoie, mai intai, de o conciliere directa.Va multumesc!
Este necesar sa parcurgeti procedura prealabila notificare,mediator
Daca nu se solutioneaza amiabil demarati procedura in instanta
Nu uitati sa respectati disp art 51 din L nr 230/2007
Multumesc!