Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Impozit Forfetar - Pierdere
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Impozit Forfetar - Pierdere

O societate a avut :
pierdere in 2007 = 15000
Profit in 2008 = 10000
impozitul pe profit raportat in 2008 este zero pentru ca profitul realizat nu acopera pierderea din 2007
Pentru aplicarea taxei forfetare ce este luat in calcul faptul ca dupa venituri si conform grilei taxa ce trebuie platita se incadreaza la 6500 sau este minimul adica 2200 ??
Multumesc !

Lucsro, utilizator
Platiti minimul din grila, conf veniturilor din 2008.Nu are importanta profitul obtinut.