avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 728 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Divort la mediator
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Divort la mediator

Ma intereseaza daca se poate divorta la mediator prin intermediul unui imputernicit ,eu sunt plecat din tara si din motive obiective si dovedite cu inscrisuri nu ma pot prezenta .Sunt interesat daca la ratificarea acordului de mediere in instanta
poate fi prezent imputernictul in locul meu .
Puteti imputernici atat la mediere cat si pentru instanta.
Este absolut obligatoriu ca cel care va reprezinta sa detina o procura speciala, nu una generala.
procura speciala o obtin de la un notar din spania sau de la consulat?
Puteți întocmi procura fie la n notar, fie la consulat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort prin mediere gabicont gabicont Buna ziua, se poate face un divort prin mediere. Sot plecat in strainatate de 11 ani . Nu poate venii dar este de acord. Se poate face si in lipsa acestuia ... (vezi toată discuția)
Divort dupa 8 ani de separare marynella36 marynella36 Buna ziua.De 5 ani am o relatie cu un barbat casatorit inca,dar separat de sotie de mai bine de 8 ani.Noi locuim in Italia,sotia lui e plecata din Romania dar ... (vezi toată discuția)
Divort fara copii prin mediere si acordul de mediere DanyD DanyD Nu exista proces pe rol pt divort, partile au hotarat sa mearga la mediator. Cum trebuie procedat dupa incheierea Acordului de mediere pt a obtine in instanta ... (vezi toată discuția)