Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Oare se mai dau diferentele de bani rezultate din ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Oare se mai dau diferentele de bani rezultate din calcularea pensiilor cu indicii de corectie?

S-au acumulat 4luni (noiembrie2013-februarie2014) pentru care casele de pensii trebuie sa plateasca diferentele rezultate in urma aplicarii indicilor de corectie.Oare se vor plati sau iar se va amina pe motiv de lipsa de bani,ca de obicei.
1. Trebuie emisa o alta decizie de pensie prin care se modifica pensia cu indicele de corectie.

2. In decizie se va specifica si data cu care se acorda noul cuantum al pensiei si veti primi si diferentele din urma.
Luati legatura cu serviciul plati - prestatii din cadrul casei locale de care apartineti.
~ Conținut șters la cerere ~
Interesati-va la Casa de Pensii a sectorului 5.