avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Oare se mai dau diferentele de bani rezultate din ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Oare se mai dau diferentele de bani rezultate din calcularea pensiilor cu indicii de corectie?

S-au acumulat 4luni (noiembrie2013-februarie2014) pentru care casele de pensii trebuie sa plateasca diferentele rezultate in urma aplicarii indicilor de corectie.Oare se vor plati sau iar se va amina pe motiv de lipsa de bani,ca de obicei.
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 11:15, 4 Mai 2014
1. Trebuie emisa o alta decizie de pensie prin care se modifica pensia cu indicele de corectie.

2. In decizie se va specifica si data cu care se acorda noul cuantum al pensiei si veti primi si diferentele din urma.
Luati legatura cu serviciul plati - prestatii din cadrul casei locale de care apartineti.
~ Conținut șters la cerere ~
Interesati-va la Casa de Pensii a sectorului 5.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizia de pensie nu coincide cu hotararea judecatoreasca eugen2011 eugen2011 Buna ziua , Am castigat procesul cu Casa de pensii.Casa de pensii a emis o noua decizie de pensie.Citind mai atent am observat ca data la care trebuie sa-mi ... (vezi toată discuția)
Intrebare legata de pensia de urmas andiandi andiandi Buna ziua, numele meu esti Andi. As dorii sa stiu daca ma puteti ajuta si pe mine cu niste raspunsuri, bunicul meu a decedat in urma cu 8 luni , iar apoi ... (vezi toată discuția)
Decizie de pensie fara buletin de calcul madalina2013 madalina2013 Prin Sentinta Civila nr. 6002 din 07.06.2013 a Tribunalul Bucuresti, Sectia A VIII A - Conflicte de Munca si Asigurari Sociale, ramasa definitiva ... (vezi toată discuția)