Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Decizia de pensie nu coincide cu Hotararea ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Decizia de pensie nu coincide cu Hotararea judecatoreasca

Buna ziua ,
Am castigat procesul cu Casa de pensii.Casa de pensii a emis o noua decizie de pensie.Citind mai atent am observat ca data la care trebuie sa-mi dea din urma niste diferente rezultate din marirea cuantumului pensiei nu coincide cu data stabilita prin Hotararea judecatoreasca ( de fapt data la care am iesit la pensie inscrisa in prima decizie de pensie) in sensul ca este o data cu noua luni mai tarziu decat cea stabilita de instanta.Probabil ca dintr-o eroare de redactare cei de la Casa de pensii au trecut data stabilita printr-o alta decizie de pensie ulterioara primei decizii de pensie.Ce pot sa mai fac in aceasta situatie stiind ca termenul de contestare a deciziei a fost depasit ?( De fapt eu nu contest cuantumul pensiei , am observat o eroare de data a aplicarii noii decizii
, eroare care inseamna aproximativ 1000 de lei)
Cu respect,
eugen2011
~ Conținut șters la cerere ~
Eu m-as adresa prima data, Casei de Pensii aratand ca nu a respectat intocmai ceea ce scrie in hotarare.Vedeti ce raspuns primiti si cum motiveaza Casa de Pensii. Probabil ca va sesiza ca a gresit si veti primi diferenta.
ContSters429609, utilizator