avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 390 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... este psoibil cim partial pentru toti angajatii unei ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

este psoibil cim partial pentru toti angajatii unei firme?(15 persoane)


buna ziua,

se poate ca toti angajatii unei societati sa aiba contracte de munca cu timp partial?
multumsec
Cel mai recent răspuns: MARIANA TRUFIN , Consilier juridic 12:44, 4 Mai 2009
Da, se poate cu specificatia mentionarii timpului de lucru. La intocmirea Actului aditional la CIM se va trece timpul de lucru de la ora..... pana la ora...... :luck:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am 2 contracte cu timp partial la care se modifica ... Tihuta Tihuta Buna ziua, am 2 contracte cu timp partial la care se modifica doar orele de incepere si sfarsit de program. Durata muncii nu se modifica. Fac act aditional ... (vezi toată discuția)
Control itm adrianabresug adrianabresug am avut control de la itm si am primit sarcina de a face la CIM cu timp partiel de 4ore/zi repartizarea programului de lucru si conditiile in care se poate ... (vezi toată discuția)
Inregistrare in carnetul de munca Mihaela Oana Mihaela Oana Am o nelamurire daca ma poate ajuta cineva va rog Lucrez la o institutie publica si cineva mi-a spus cum ca pentru persoanele angajate cu jumatate de norma, ... (vezi toată discuția)