Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire

Buna ziua !Tatal meu ,recasatorit ,a decedat .Mama vitrega ,(casatorita legal cu tatal meu) si cu subsemnatul (unicul copil) am facut taxa mostenirii-acum 6 ani
Mama vitrega nu a declarat la momentul respectiv si sumele in lei si valuta ce le detineau in cont la banci , ea si tatal meu .Deoarece exista suspiciunea ca ei aveau sume destul de mari in cont la momentul respectiv ce pot face eu ?Mama vitrega nu are copii ,a intocmit un testament pentru toate bunurile ei unui nepot .Va multumesc !
Adresati-va instantei de judecata, in vederea dezbaterii succesorala, vizand si sumele de bani cuprinse in conturile bancare.

Sumele de bani detinute vor fi cuprinse in masa succesorala partajabila.

Cum ati aflat de acele conturi?
Am angajat o firma de detectivi particulari .