Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Echivalare studii
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Echivalare studii

buna ziua,

as dori sa stiu daca, studiile de subinginer absolvite inainte de 1990, mai exact prin 1985 pot fi echivalate macar cu studii de masterat????
Masteratul este un studiu post universitar. ca atare studiile de subinginer nu poti fi echivalate cu cele de masterat.
dar cu ce ar putea fi echivalate? totusi au fost 3 ani de studii universitare si, studiile de atunci nu sunt comparabile cu 3 ani de azi...
Studii superioare de scurta durata. Asa au fost calificate atunci, asa sunt si acum.