Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Plata impozitului pe venit din activitati online
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Plata impozitului pe venit din activitati online

Buna seara, as dori sa va intreb daca trebuie platite ceva taxe pe venitul generat online/internet.
Eu sunt freelancer creez logo-uri/site-uri diferite servicii pentru anumite firme/persoane.
Acestea imi platesc o suma de bani in contul meu de paypal iar eu retrag acesti bani pe card la banca din Romania de la ATM.
As vrea sa stiu unde si daca trebuie sa declar acesti bani si cat la % trebuie sa platesc din aceasta suma ? Exista o limita pentru care nu se plateste nici un fel de taxe?
Care sunt sanctiunile pentru neplata acestor taxe?
Multumesc
basarab2014, utilizator