Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA PFA barem neplatitor TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

PFA barem neplatitor TVA

Baremul veniturilor pentru PFA neplatitor de TVA este 35000€. Dacă o PFA desfășoară două activități diferite, pe doua CAEN- uri diferite și la două puncte de lucru diferite, acest barem va fi suma veniturilor din cele două activități, sau avem 35000€ pentru fiecare?
Baremul pt.tva este 65.000 euro cu cursul de la data aderarii,respectiv 220.000 lei
Cand veti depasi acest barem (pe an fiscal) atunci veti fi nevoit sa deveniti platitor de tva.
Cifra de afaceri anuală de 65000 de euro se calculeaza pe total entitate economica si nu pe puncte de lucru
Va mulțumesc!