Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Inchidere abonament telefonie mobila
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Inchidere abonament telefonie mobila

Bunza ziua.am un abonament la orange de mai multi ani.conform contractului incheiat, ultima luna a perioadei contractuale este septembrie. problema mea este ca m-am mutat de la bloc la casa recent si in casa nu am semnal bun.am sesizat acest lucru la orange si mi s-a spus ca nu sunt raspunzatori de calitatea semnalului in locuinte.as dori sa incetez contractul cu ei, fara a suferi insa pierderi banesti.Este posibil acest lucru? Acest lucru nu se incadreaza la "calitatea serviciilor"? Multumesc anticipat
Depinde ce scrie in contractul pe care l-ati incheiat cu ei.Cititi unde scrie de reziliere a contractului, in ce conditii..etc.
Din pacate, nu mai gasesc contractul, l-am ratacit in procesul mutarii, acesta fiind si motivul pentru care am apelat la dvs.
Cei de la Orange aveau in contracte o clauza pentru semnalul indoor, nu stiu daca mai aveau acum un an si ceva cand ati facut dvs. abonamentul; o alta problema este ca atunci cand ati incheiat contractul locuiati intr-o zona unde era semnalul era in parametrii normali, deci nu va puteti intemeia o eventuala reclamatie la ANPC pe acest motiv.