Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile de concediu de odihna ramase
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile de concediu de odihna ramase

Buna spuneti-mi va rog ce se intampla cu zilele de concediu de odihna in cazul in care intru in prenatal...tin sa precizez ca de la inceputul lui ianuarie mi-am luat 9 zile de concediu de odihna.Noi pe an am avea 25 de zile...multumesc astept raspuns
~ Conținut șters la cerere ~
Potrivit Codului Muncii ,art,146 alin.3, numai CO neefectuat intr-un an se poate lua pana la sfarsitul anului viitor.

Prin urmare, care este durata CCC pentru care doriti sa optati?
Optez pentru 2 ani de zile...
In astfel de situatii, in practica intalnita, salariatul/salariata depune o cerere de reprogramare a CO neefectuat dupa terminarea CCC.