Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Taierea tevilor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Taierea tevilor

Locuim intr-un bloc in care nu mai suntem bransati la conductele de caldura de la cet de 10 ani...intrebarea este.:..putem taia tevile de caldura din subsolul blocului?acum tevile sunt proprietatea noastra sau a cet-ului?ce demersuri se pot face in acest sens si unde anume ?
Instalatia din subsolul tehnic al imobilului constituie parte comuna si apartine asociatiei de proprietari
Asociatia de proprietari poate decide in adunarea generala sau prin comitetul executiv dezafectarea instalatiei,valorificarea acesteia si utilizarea sumelor rezultate pentru lucrari de intretinere si reparatii imobil