Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sunt insarcinata si lucrez ce trebuie sa fac???
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sunt insarcinata si lucrez ce trebuie sa fac???

trebuie sa duc ceva acte la locul de munca ???pentru ca lucrez intr-o firma privata si nimeni nu-mi spune nimic
Fiindca ar fi multe de spus, daca imi dati o adresa de e-mail va dau OUG 96/2003 care va spune cum sunteti protejata, ce trebuie sa faceti dvs. si ce trebuie sa faca angajatorul.
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
Da, trebuie sa duceti o adeverinta sau un certificat medical prin care instiintati angajatorul despre faptul ca sunteti gravida pentru a putea beneficia de toate preverile legislatiei muncii. :luck:
leryloredanaemilia@yahoo.com
VA MULTUMESC!!
V-am transmis OUG!
Sa va fie de folos!
Da, trebuie sa duceti un document medical eliberat de medicul de familie sau specialist prin care se atesta starea dvs. insotit de o informare in scris a angajatorului despre starea dvs.,pentru a beneficia de prevederile legislatiei in domeniu., mai exact OUG nr.96/2003 privind protectia maternitatii la locul de munca.