avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 148 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... remorca inmatriculata / inregistrata la primarie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

remorca inmatriculata / inregistrata la primarie

Buna ziua !
In primul rand intrebarea : daca se poate inregistra o remorca pentru motocultor
la primarie ? Daca DA .. se poate tracta ( legal ) cu un autoturism ( inmatriculat si
dotat cu carlig omologat ) ?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: doru1962 , utilizator 08:58, 21 Mai 2014
Buna ! poate nu am pus corect tittlul . Explicatii :
Am un teren la marginea orasului ca sa ajung la el cu motocultor cu remorca trebuie sa trec
prin puncte foarte aglomerate . Intrebarea este : daca am remorca inregistrata la primarie
( a motocultorului ) se poate tracta cu autoturismul ? fara sa incalc legea ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit mijloace de transport la primarie coancaholdonmihai coancaholdonmihai am un motocultor de 7,5 CP cu care î-mi lucrez gradina .dar m-ai am si o remorcuta cu care î-mi car anumite lucruri.De ce tebuie sa platesc IMPOZIT LA ... (vezi toată discuția)
Conducere pe drumurile publice motocultor catalinuxxl catalinuxxl Bună seara . Posed un motocultor de 7,5cp plus o remorca confectionata manual .Motocultor ul sau remorca nu sunt inregistrate la primarie , nu au certificat ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! se poate înmatricula la primărie un motocultor ... Cosmin F. Cosmin F. Bună ziua! Se poate înmatricula la primărie un motocultor de 7,5cp 200cc +remorca? Mulțumesc (vezi toată discuția)