Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... remorca inmatriculata / inregistrata la primarie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

remorca inmatriculata / inregistrata la primarie

Buna ziua !
In primul rand intrebarea : daca se poate inregistra o remorca pentru motocultor
la primarie ? Daca DA .. se poate tracta ( legal ) cu un autoturism ( inmatriculat si
dotat cu carlig omologat ) ?

Multumesc
Buna ! poate nu am pus corect tittlul . Explicatii :
Am un teren la marginea orasului ca sa ajung la el cu motocultor cu remorca trebuie sa trec
prin puncte foarte aglomerate . Intrebarea este : daca am remorca inregistrata la primarie
( a motocultorului ) se poate tracta cu autoturismul ? fara sa incalc legea ?