Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Punere sub interdictie judecatoreasca
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Punere sub interdictie judecatoreasca

Stau cu bunica mea si am grija de ea, are dementa mixta(adica pleaca de acasa, face trasnai daca scapa putin nesupravegheata, aiureste, etc, trebuie supravegheata tot timpu).Am fost la comisie de incadrare in grad de handicap, si a dat gradul 2 (Accentuat), valabilitate 6 luni (Noiembrie), sunt nemultumit de gradul pe care i-au dat, am facut contestatie si trebuie sa astept, ma gandeam ca daca o pun sub interdictie judecatoreasca, cu hotararea judecatoreasca si copia de la actele medicale facute de expertiza medicala dispusa de procurorul de caz, le atasez la dosar pt comisie de handicap, poate ca-i acorda gradul 1 cu insotitor.
Va rog sa-mi dati un sfat. Va multumesc anticipat!
ana-cer, moderator