avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1993 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Anulare viza flotant
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Anulare viza flotant

Buna ziua,
Se poate anula o viza de flotant de catre proprietarul imobilului pe care este viza?
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 08:20, 27 Mai 2014
Sigur ca poate sa stea in casa din moment ce v-ati dat consimtamantul.
Teoretic nu poate incheia contracte de prestari servicii fara dumneavoastra, practic depinde de companie insa dumneavoastra puteti refuza instalarea echipamentelor daca va treziti cu ei la usa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carte de identitate vslmarcel vslmarcel Buna ziua. Am o mare problema cu vechiul proprietar al imobilului dobandit prin vanzare -cumparare de mine in 2009. Acesta s-a repatriat din SUA si prin ... (vezi toată discuția)
Luarea in spatiu a unei rude ligia86 ligia86 Buna seara, Va rog sa ma ajutati intr-o problema. Am un unchi care a divortat de sotie si s-a mutat in casa bunicilor fara nici un act de proprietate. Acum ... (vezi toată discuția)
Pentru flotant - riscuri Daniela51 Daniela51 Daca bag pe cineva flotant,ce drepturi are acea persoana?Iar daca eu consider ca nu mai merita ce trebui eu sa fac? Ce acte trebui pentru flotant? (vezi toată discuția)