Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Depunere permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Depunere permis

Buna ziua.am depus o contestatie la un pv si s-a dat hotararea definitiva .am pierdut si inca nu a venit acasa hotararea judecatoreasca.
Putem depune permisul inainte de primirea deciziei acasa?
Ce acte trebuiesc ptr a depune permisul?
Obtineti un certificat de grefa de la instanta si depuneti permisul.
Cand am contestat pv ne-a fost eliberat un certif de grefa .a fost necesar ptr a ne da permisul pana la solutionarea Contestatiei.acum e necesar alt certificat de grefa?
Exact, procedati la fel.