Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Chitanta pentru plata onorariu avocat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Chitanta pentru plata onorariu avocat

buna seara,

se poate depune la dosar, pt cheltuieli, copie conforma cu originalul a chitantei de la avocat, sau trebuie depusa chitanta in original???

multumesc
ok, insist sa fiu sigura, multumesc.
gabi7 a scris:

,ok si pa langa chitanta si contractul de asistenta juridica, mai trebuie depus ceva??
multumesc.

Stimat forumist,

Contractul de asistență juridică nu se depune, ca regulă, deoarece este confidențial. Se depune exclusiv chitanța.

Cu stimă.
Iccj a hotarat prin decizia 1378 din 23.04.2010 ca onorariile de avocat se dovedesc prin depunerea la dosarul cauzei a originalului chitanţei reprezentând achitarea onorariului de avocat sau a ordinului de plată, însoţite de un exemplar al facturii fiscale, care să menţioneze numărul contractului de asistenţă juridică sau numărul dosarului pentru care au fost achitate aceste sume.
[ link extern ]
multumesc mult pt ajutor!!