Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Faliment societate comerciala
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Faliment societate comerciala

Buna ziua,

Am deschis o soc. com. in 2011 si nu a mers deloc, am datorii si acum sunt data in judecata de o firma pentru a-si recupera banii, pe 4 iunie trebuie sa ma prezint la judecatorie!
Eu abia am reusit sa ma angajez si vroiam sa incep procedura de faliment....( nu am avut bani pana acum sa incep procedura de faliment)

Ce pot face?

Va multumesc din suflet!
Puteti sa va adresati instantei cu cerere de intrare in insolventa.
In cazul incare aceasta cerere va fi admisa, se va numi un administator judiciar iar toti creditorii Dvs. se vor inscrie la masa credala.
In ziua cand am infatisare la judecata ?
Nu sunt datorii asa mari ...trebuie sa fac cerere pentru intrare in faliment?