Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Se poate anula decizia de concediere?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Se poate anula decizia de concediere?

Buna ziua,

Decizia de concediere ca urmare a desfiintarii postului ocupat, se poate anula in cazul in care apare un post vacant in companie( dupa 17 zile de preaviz)? Multumesc!
Nu are nicio legatura acordare de salarii compensatorii in cazul concedierii care nu tin de persoana salariatului cu refuzul dvs de a ocupa un loc vacant.

Daca nu vi s-a oferit un alt loc de munca sau vi s-a oferit si dvs refuzati ocuparea acestuia, atunci raportul de munca va inceta la data expirarii duratei de preaviz.