Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna

in institutiile publice concediul de odihna se calculeaza inca ,conform HG250/1992,art1 aliniat2,va multumesc
Pentru personalul contractual se aplica HG 250/1992 , precum si legile speciale pentru anumite categorii din sectorul bugetar, iar pentru functionarii publici exista OG 6/2007.