avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 218 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna

in institutiile publice concediul de odihna se calculeaza inca ,conform HG250/1992,art1 aliniat2,va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:24, 28 Mai 2014
Pentru personalul contractual se aplica HG 250/1992 , precum si legile speciale pentru anumite categorii din sectorul bugetar, iar pentru functionarii publici exista OG 6/2007.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificarile din codul muncii privind concediul de odihna vera_tardea vera_tardea Buna ziua, va rog sa imi precizati in ce masura modificarile aduse de Lg.12/2015, cu privire la concediul de odihna( perioada de 18 luni si faptul ca o ... (vezi toată discuția)
Va rog, raspuns urgent - efectuare concediu de odihna! ancabad ancabad Buna seara, va rog sa ma ajutati intr-o problema legata de concediul de odihna. Sunt angajata in cadrul unei primarii de comuna ca personal contractual ... (vezi toată discuția)
Indemnizatia concediului de odihna rebeca macovei rebeca macovei As dori sa stiu daca indemnizatia concediului de odihna este afectata de diminuarea salariului cu 25% de la 1 iulie, in cazul in care eu voi efectua concediul ... (vezi toată discuția)