Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Imputernicire
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Imputernicire

Poate fi imputernicit cineva din afara firmei pentru a semna toate documentele de personal (contracte de munca, modificari, etc)?
Concret, administratorul firmei nu este cetatean roman si ajunge destul de rar pe la firma.
Doreste insa sa imputerniceasca pe cineva dintr-o alta firma de a lui sa semneze aceste documente in lipsa lui. Este posibil? Si care ar fi temeiul legal pentru aceasta?

Va multumesc!
Da, in conditiile in care are permisiunea asociatilor sai.